numer 7 (1/2007)

Magazyn Classicauto nr 7/2006 w sprzedaży od 22 grudnia 2006.

okladka_07

Jesteśmy już miesięcznikiem!!! W numerze między innymi:

 

 CA07_3

 

Mercedes W123: od taksówki do klasyka, jeden z najtrwalszych samochodów wszechczasów, dla fanów marki ostatni prawdziwy Mercedes. Legenda dróg i bezdroży skończyła 30 lat i jest naszym tematem numeru.

 

CA07_1 

 

Aston Martin DB6: kontynuator bondowskiego DB5, arystokrata wśród samochodów zabytkowych. Historia słynnej linii DB, jak DB5 zmienił się w DB6, artystyczna konstrukcja auta i wysokie osiągi.

 

 CA07_4

 

Ford Sierra RS Cosworth: Po tym jak wycofano z rajdów auta Grupy B, a Ford Capri przestał odnosić sukcesy w wyścigach, Ford przedstawił homologacyjną wersję Sierry: tylnonapędowego RS Coswortha z 204-konnym silnikiem turbodoładowanym. Wyprodukowano go 5542 egzemplarze. Jeden z nich jest w Polsce! (Uwaga! Z uwagi na błąd drukarski w opisach do artykułu gdzieniegdzie pojawia się błędnie liczba 5545 wyprodukowanych egzemplarzy (poprawnie 5542) oraz nazwa następcy Forda Sierry RS Cosworth, która powinna brzmieć Ford Sierra Cosworth, a nie Ford Sapphire RS Cosworth, która jest nazwą potoczną używaną w UK. Przepraszamy)

 

 CA07_5

 

Wartburg 353: popularny i niezawodny Wartburg skończył 40 lat. Dziś coraz trudniej znaleźć ładnie utrzymane egzemplarze, toteż z wielką przyjemnością prezentujemy jednego z najpiękniejszych Wartburgów w kraju. Historia, ewolucja, eksploatacja.

 

CA07_2 

 

Ponadto w numerze:
Kompresja: co nam mówi stopień sprężania, czy warto go podwyższać?
Ford Escort RS1600: fabryczna rajdówka z 1971 roku wystawiona na aukcji.
Uwaga! Sól na drodze! Ślisko? Nie bójcie się, zaraz posypią solą i będzie bezpiecznie… 
55 lat FSO: Wystawa w Muzeum Techniki i zlot FSO Auto Klubu. 
Nowe Muzeum pojazdów zabytkowych w Białymstoku. 
Nowości i wydarzenia ze świata zabytkowej motoryzacji i inne.