numer 39 (12/2009)

untitled

Temat numeru: Renault Dauphine. Jeździmy najładniejszym egzemplarzem w kraju, nigdy nie remontowanym, którego nie tknął ząb czasu ani ręka profana. Obcowanie z tym swoistym sacrum francuskiej myśli technicznej końca lat 50. daje naprawdę dużo frajdy.

CA39_1
CWS : Legendarna konstrukcja Tadeusza Tańskiego. Przypominamy pierwszy seryjnie produkowany polski samochód, którego możemy oglądać tylko na zdjęciach. Żaden egzemplarz nie dotrwał do naszych czasów.

Konkurs piÍknoúci samochodÛw. Warszawa, 1931 r. ADM
Fiat 132p, jeden z najbardziej udanych Fiatów z lat 70. Montowany w FSO skutecznie zaspokaja ciągoty patriotyczne. Sprawdzamy, jaką przyjemność z jazdy daje wersja z kultowym silnikiem DOHC 1800.

CA39_3
Amphicar. Pierwszy samochód amfibia dla cywilnego użytkownika. Samochód do zabawy a nie do desantu. Wóz jak dzieła Van Gogha: w swoich czasach pogardzane i wyśmiewane, dziś sprzedawane na najwykwintniejszych aukcjach.

CA39_5
Ponadto: Blitzen Benz. Przypominamy historię najszybszej maszyny swojej epoki, kilkukrotnego zdobywcę rekordów prędkości. Przybliżamy jednocześnie sylwetki śmiałków narażających życie dla laurów i tytułów najszybszych ludzi na ziemi. Wspólnie z ekspertami radzimy jak dobrze kupić Mercedesa 190 SL, relacje z obchodów 50-lecia Mini w Anglii, targów Auto Moto d’Epoca w Padwie i Rajdu Żubrów. Sprawdzamy ofertę angielskiego samochodu zabytkowego sprzedawanego w Polsce, testujemy Audi A4 Allroad i z okazi rocznicy fabryki czytamy książki o FSO.