numer 40 (1/2010)

untitled

Temat numeru: Cobra. Repliki najczęściej kopiowanego samochodu na świecie powstają również w Polsce. Ale nie tracimy czasu na laminatowe skorupy z mechaniką Sierry.Przedstawiamy jedne z najwierniejszych replik, powstają dokładnie w ten sam sposób, co oryginały. Zaopatrzone są w najlepsze z możliwych zespoły i mechanizmy. Nie ulega wątpliwości, że gdyby Caroll Shelby zdecydowałby sie dziś wznowić budowę Cobry, byłyby to wozy identyczne z tymi, które wyjeżdżają z fabryki w Siedlcach.

CA40_1
Stanisław Wierzba: Robił z Warszawami i Syrenami to, co wielu wyda się niemożliwe. Sylwetka wybitnego kierowcy pierwszego teamu fabrycznego FSO.

CA40_2
Belgrade Phantom: Nieuchwytne białe Porsche 911 stanowi nie lada problem dla milicji z Belgradu. Kim jest tajemniczy kierowca zwany Fantomem?

CA40_3
Citroën DS 1-PR 75 Charlesa de Gaulle’a. Wyjątkowy pod każdym względem samochód dla wybitnego męża stanu.

CA40_4
Test zimowy MGA. Czy samochodem zadecydowanie letnim da się jeździć zimą? Sprawdziliśmy to.

CA40_5
Ponadto podziwiamy: kolekcję «Sreber Rodowych» i zawiłe losy zaginionych Auto Unionów, kolejną replikę — Mercedes Renntransporter do wyścigówek z lat 30., jesteśmy świadkami reaktywacji marki Veritas, specjalista radzi, jak kupić BMW E9, relacje z targów SEMA Show, wyścigu London-Brighton i inne.