numer 41 (2/2010)

okladka_41

Temat numeru: FSO 125p „Bartoś” replika. Odkrywamy nie do końca znaną kartę historii Działu Sportu OBR FSO z lat 80. Jednocześnie mamy okazję zobaczyć najlepiej i najdokładniej odrestaurowanego Dużego Fiata w wersji rajdowej.

CA41_1
Ford V 8 1938: Nostalgiczna wyprawa w przedwojenną prehistorię w USA. Wóz w stanie oryginalnym i z fabrycznym lakierem! Do tego legendarny silnik V8 „Flathead”. Ten wóz to dowód, że przed wojną rzeczywiście było lepiej, solidniej, trwalej i ładniej. A benzyna kosztowała parę centów za galon.

CA41_2
Experimental Safety Vehicle. Na początku lat 70. świat oszalał na punkcie tworzenia samochodów absolutnie i ekstremalnie bezpiecznych. Wyglądały koszmarnie. Na szczęście żaden z nich nie miał trafić do sprzedaży. Śledzimy historię rozwoju i… fiaska programu ESV.

CA41_3
Mercedes W 108. Ostatnia S-klasa z pionowymi reflektorami. Wrażenia z jazdy dwoma egzemplarzami 250 S: z ręczną i automatyczną skrzynią. Czy W108 to klasyk, którego warto mieć i nim jeździć?
CA41_4
 Plymouth GTX `68. „Gentelman’s muscle car”. Prezentujemy topowego muscle cara z szerokiej gamy „mięśniaków” Plymoutha. Silnik 426 Street Hemi i złote lata Musle Cars.

CA41_5
Ponadto m. in.: podziwiamy Bugatti Brescia T22 Roadster wydobyte z dna szwajcarskiego jeziora, doradzamy jak kupić Jaguara XJ 6, zastanawiamy się czy należy żałować Saaba, relacjonujemy jak było: od Rajdu Safari, przez Moto Orkiestrę po Moto Weteran Bazar.