numer 44 (5/2010)

W numerze m.in.:

untitled
Temat numeru: Volvo P1800. Można przypuszczać, że gdyby nie odmowa firmy Jaguar użyczenia głównemu bohaterowi serialu „Święty” modelu E-Type, to Volvo P1800 nigdy nie uzyskałoby należnego mu rozgłosu. Sprawdzamy, czy tylko blichtr ekranu uczynił ze szwedzkiego GT tak ciekawy i dziś ceniony wóz.

CA44_1
Mercillac czyli Mercury + Cadillac. Przedstawiamy historię najsłynniejszego Kustoma Ameryki, skąd się wziął, kim był jego pierwszy, tajemniczy właściciel, Bob Hirohata.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Syreny na Rajdzie Monte Carlo – prawdziwa historia. Niewielu ludzi kojarzy tę markę z czymś innym, niż powolne pyrkotanie przez wsie i miasteczka. A jednak, cztery razy Syreny startowały w najtrudniejszym i najcięższym ówcześnie rajdzie świata, czterokrotnie stawały do rywalizacji z najnowszymi światowymi konstrukcjami, a zespół fabryczny FSO mierzył się z najlepszymi kierowcami Europy.

CA44_3
Wycieczka do Urugwaju pełnego oldtimerów. Kraj o wysokim zagęszczeniu krów i… starych  samochodów. Dlaczego typowym samochodem do codziennej jazdy w Urugwaju wciąż jest Mercedes Kubuś? Na to pytanie w swoim reportażu odpowiada red. Chromik.

CA44_4
Techno Classica w Essen. Odwiedzamy największe i jedne z najciekawszych targów europejskich. Po tej wizycie śmiało stwierdzamy, że europejski rynek oldtimerów wyszedł z dołka i nie wie co to kryzys.

CA44_5
Ponadto m. in. druga część przeglądu ofert OC dla pojazdów zabytkowych, kończymy renowację karoserii Aston Martina DB 6, z okazji Dnia Zwycięstwa porównujemy Jeepa z Czapajewem, doradzamy jak kupić MGB, a także relacja z polskiej premiery Mercedesa SLS AMG i wiele innych ciekawych tematów.