numer 45 (6/2010)

untitled

Temat numeru: Lancia Stratos HF. Mega gwiazda, prawdopodobnie najważniejszy wóz, jaki kiedykolwiek prezentowaliśmy w CA. I jednocześnie najdroższy! Testujemy jedyną w Polsce Lancię Stratos Stradale i staramy się uchwycić jej istotę. Artykułowi towarzyszy wywiad z największym kolekcjonerem Lancii Stratos w Europie.

CA45_1
Chevrolet 1938. Słynna rajdówka Witolda Rychtera i wóz rodzinno-turystyczny Władysława Jana Grabskiego. Historia zawiłych losów jednego samochodu.

CA45_2
Kabriolet na Majorce Jeździmy Mercedesem W111 280 SE 3.5 z fabrycznego muzeum w Stuttgarcie, ostatnim czteroosobowym kabrioletem tej marki z absurdalnie wielkim silnikiem.

CA45_3
Magia Race Retro. Najważniejszy w Europie show i targi całkowicie poświęcone historycznym pojazdom sportowym. Akcja na żywo, gwiazdy rajdów sprzed lat, samochody przed którymi się klęka.

CA45_4
Ponadto w numerze: Mille Miglia 2010, czy nowy Ford Mustang to wciąż prawdziwy Mustang, remont silnika Aston Martina DB6, jak żyć z Triumphem Spitfire, jak kupić Citroëna DS i jego sytuacja rynkowa, relacje z CA Cup i MPPZ, pokaz Syreny Sport w 3D i inne ciekawe tematy.