numer 46 (7/2010)

okladka_46

Temat numeru: MG TA. Definicja pojęcia roadster. Mały sportowy samochód, długoletni przebój firmy MG, kojarzący się najczęściej z lotnikami myśliwskimi okresu Bitwy o Anglię. Podziwiamy w plenerze i w ruchu egzemplarz z 1939 roku, znany uczestnikom cyklu MPPZ.

CA46_1
De Soto Firedome. Wspaniale zachowany krążownik szos z 1956 roku, kiedy to Kongres USA zatwierdził program rozbudowy autostrad międzystanowych. Testujemy uznawane za jedno z najpiękniejszych w historii, nieliczne z tego rocznika, De Soto w Polsce.

CA46_2
Velorex Oskar. Znaleźliśmy brakujące ogniwo między motorowerem a sterowcem. Jest również połową drogi od motocykla do samochodu. Trzy koła i motocyklowy silnik, ale już nie pada na głowę i jest wycieraczka. Velorex mógł powstać tylko w tak wesołym kraju, jak ojczyzna dobrego wojaka Szwejka.

CA46_3
Mercedes SLS AMG. Zapowiadany na spadkobiercę tradycji 300 SL Gullwinga. Czy SLS jest godnym następcą? Sprawdziliśmy to!

CA46_4
Okrągłe rocznice. Wakacyjny cykl jubileuszy motoryzacyjnych przypadających w tym roku, czyli co stało się 125, 110, 100, 90, 80, 75 i 55 lat temu. Dowiecie się kiedy i kto zbudował pierwszy samochód z napędem na wszystkie koła, czy w Polsce przedwojennej Citroën miłą swoją montownię i co z niej zostało, czy Rudolf Diesel był jedynym, wynalazcą, który zbudował silnik o zapłonie samoczynnym.

CA46_5
Ponadto w numerze: wywiad z Tadeuszem Wesołowskim i Pawłem Nawrockim, uczestnikami tegorocznego Mille Miglia Storica, relacje z MPPZ, CA Cup w Nowym Mieście i Drive-it Day, jak żyć z ,Porsche 911 Turbo i inne ciekawe tematy.