Numer 72 (9/2012)

okladka_72

Temat numeru: Mercedes-Benz 300 SL Roadster, jedyny w Polsce, obchodził niedawno swoje 50. urodziny. Na przyjęciu urodzinowym, na którym podawano benzynę i śrubki w oleju, honorowym gościem był jego prawnuk, Mercedes-Benz SLS Roadster. Stawił się ubrany w taki sam kolor lakieru i tapicerki. W artykule pokazujemy punkty wspólne obu aut oraz wgłębiamy się w mało znane ciekawostki o 300 SL…

CA72_1
Syrena Sport, dekalog mitów. Auto, wokół którego krąży mnóstwo fantastycznych teorii i mitów, wciąż rozpalających emocje. Przy okazji idącej pełną parą rekonstrukcji, próbujemy dokonać prowokacyjnej dekonstrukcji legendy Syreny Sport. Weryfikujemy dziesięć najpopularniejszych „prawd obiegowych” o Syrenie Sport.

CA72_2
Le Mans Classic. Największa na świecie impreza sportowo-piknikowa dla aut klasycznych, a przy tym wyścigi jak najbardziej na poważnie. To show na taka skalę, że organizowane jest co dwa lata. Reportaż z 24 godzinnego wyścigu, w którym udział wzięło ponad 400 ikon historii sportów samochodowych.

CA72_3
Seat 1430 Sport zwany Bocanegra, po hiszpańsku „Czarne usta”. Seat 1430 Sport to efekt samodzielnej pracy hiszpańskich inżynierów i wielka rzadkość. Przedstawiamy jeden z kilkuset ocalałych egzemplarzy, który odwiedził tegoroczny Rally od Giants.

CA72_4
Jak żyć z Polskim Fiatem 508 z 1935 roku. Nie sposób nie obejrzeć sie na ulicy za tym samochodem, zwłaszcza gdy dostrzeże się, że prowadzi go kobieta. O tym, jak jeździ się prawie osiemdziesięcioletnim samochodem i jak przy okazji zdobyć tytuł Mistrza Polski pytamy Marię Kramarczyk.

CA72_5
Ponadto w numerze: wywiad z Klaudią Podkalicką, która zasiadła za kierownicą wyścigowego Malucha, w Dziale Rocznic najciekawsze premiery sprzed 30 lat, w dziale rynek analizujemy sytuację starszych modeli Mercedesa i zwrócimy waszą uwagę na ciekawe „Angliki”, a w Dziale Prawnym istny przewrót w walce o odszkodowanie za uszkodzony samochód. Także relacje z Rally of Giants, Motoclassic Wrocław, III Rajdu Bankowo Najlepszego, Pogoni za Balonem Polskiego Touring Klubu, Novol Classicauto Cup rundy w Nowym Mieście, i inne ciekawe tematy.