Numer 78 (3/2013)

okladka_78

Fiat Abarth 124 Rallye, którym w 1975 roku startował Andrzej Jaroszewicz, pierwszy raz od piętnastu lat stanął kołami na polskiej ziemi. Dziś, po odbudowie, jest częścią kolekcji Guya Moerenhouta, który startuje nim w wielu imprezach w Europie. Historia jednego z najcenniejszych samochodów dla polskiego motorsportu – naszym tematem numeru.

CA78_1
Tatra 613-4. Jedyna Tatra 613-4 znajdująca się od nowości w Polsce. Dodajmy, że oficjalnie sprowadzono tylko 4 w roku 1990. Można było wtedy kupić BMW 7, albo za podobne pieniądze… właśnie Tatrę. Wspaniała limuzyna czy czeski absurd?

CA78_2
Stadler Motorsport to niewielka, ale znana w całej Europie firma specjalizująca się w Mercedesach 190E 2.3 i 2.5-16. Wiedzą tu o nich wszystko: serwisują je, odbudowują, przygotowują do wyścigów, także DTM. O swoim warsztacie opowiada Thorsten Stadler.

CA78_3
Vector W8, jeden z najrzadszych supersamochodów. Wszystkich aut, które wyjechały z wytwórni pod marką Vector było niewiele więcej niż 30 w ponad 40-letniej historii firmy. Historii obfitującej w wydarzenia, które mogłyby być kanwą niezłego holywoodzkiego thrillera!

CA78_4
Dziewczyna i samochód. Maja opowiada o tym, jak się jeździ 30-letnią Toyotą Corollą, jako nową kupioną w Pewexie.

CA78_5
Ponadto w numerze: Podsumowujemy sezon 2012 – Czytelnicy i członkowie redakcji wybrali najważniejsze wydarzenia, trendy, niewypały, oldtimery i auta, które zaprezentowaliśmy na łamach CA. Ile jest w Polsce oldtimerów – podajemy najnowsze statystyki, w Dziale Rocznic auta znaczących firm, które już nie istnieją lub nie produkują samochodów, reportaż z trasy Rallye Monte Carlo Historique, w Dziale Prawnym Karta Turyńska, zrównująca pojazdy zabytkowe prawami i prestiżem np. z zabytkami architektury, relacja z łódzkiego Moto Weteran Bazaru i Wartburg 313 w Dziale Rynek i inne ciekawe tematy.