NOVOL CA CUP Tor Kielce

Opublikowano

Ostatnia w tym sezonie eliminacja NOVOL Classicauto Cup zgromadziła na starcie aż 132 auta. Po długiej przerwie zawodnicy mogli ponownie rywalizować na wyremontowanym odcinku leśnym Toru Kielce. Rozegrano sześć prób sportowych o łącznej długości około 21 km. W Grupie 1 Oldtimer Classic wygrał jeżdżący coraz szybciej Bartosz Janik na Mercedesie 190 2,3-16, przed Tomaszem Sącińskim na Porsche 911 Turbo i Piotrem Dąbrowskim na Porsche 911 Carrera. Grupa 2 Oldtimer Sport to w tym roku dominacja Jarka Kowalskiego na Mercedesie 190 2,3-16. Zwyciężył on w Kielcach i ze sporą przewagą został mistrzem sezonu w grupie. Za nim finiszowali Piłat (Porsche 924) i Miziak (Mercedes 190 2,3-16). W Grupie 3 Youngtimer Classic mistrz (Damian Byczkowski, Subaru Impreza) znany był od poprzedniej eliminacji, a na Torze Kielce tryumfował Krzysztof Głowala na Maździe 323 GTR przed Aleksandrem Gołębiem na Mitsubishi Lancer Evo III RS i Tomaszem Świstakiem także na Evo III. Grupa 4 Youngtimer Sport padła łupem Sebastiana Kwietnia na Subaru Imprezie. Za nim finiszowali Paweł Wójtowicz na Porsche 944 S2 (został mistrzem sezonu w grupie) i Marcin Staniak na BMW 318 iS (vice mistrz sezonu).

Pierwszy sezon Classicauto Mercedes Challenge zakończył się mocnym akordem. Na liście startowej znalazło się aż 12 Mercedesów, w tym aż 4 modele 190 2,3-16, które powoli stają się jednymi z najbardziej konkurencyjnych samochodów w zmaganiach aut zabytkowych w CA Cup. Nie inaczej było też w klasyfikacji CMC. Bartosz Janik na niemodyfikowanej 190-ce z 1984 roku nie tylko wygrał w Miedzianej Górze, ale ze sporą przewagą został mistrzem sezonu. Rewelacją zawodów był Rafał Michura na idealnym i oryginalnym Mercedesie W123 coupe 280CE z… automatyczną skrzynią biegów. Osiągnął drugi wynik (po obliczeniu stosownych współczynników tylko 8,5 sek. za Janikiem), a na trzecim miejscu uplasował się vice mistrz sezonu Jarek Kowalski na 190-ce 2,3-16.