Numer 92 (5/2014)

CA92_okladka

Classicauto nr 92 (maj 2014) w sprzedaży od 30 kwietnia a w nim:

 Tematem numeru jest jeden z naszych ulubionych Mercedesów – W110 zwany Skrzydlakiem lub z niemiecka „Heckflosse”. Przedstawiamy jeden z najlepiej odrestaurowanych egzemplarzy w kraju, w swojej czystej, pierwotnej formie. Idealnie komponuje się z modernistyczną architekturą Gdyni.

mercedes_w110

 

Minęło właśnie 50 lat od prezentacji Forda Mustanga. Z tej okazji piszemy o najsłynniejszym Mustangu wszech czasów – ciemnozielonym GT 390 Fastback, którym poruszał się porucznik Frank Bullitt. W numerze duży artykuł o filmie Bullitt, samochodach i postaci granej przez Steve`a McQueena.

bullit

 

Po raz drugi odwiedzamy tajemniczy skład historycznych samochodów Citroena – Le Conservatoire. Tym razem rozmawiamy o roli tradycji i nowościach w kolekcji z nowym dyrektorem Citroen Heritage, obejrzymy też te nowości – głównie prototypy i samochody koncepcyjne.

citroen conservatoire

 

CWS T1 zreplikowany i to dwa razy! Pasjonaci zbudowali dwie repliki legendarnego samochodu inż. Tańskiego. W artykule pokazujemy oba auta i omawiamy kulisy ich powstania.

 cws

 

Zapraszamy na mega-relację z największych targów klasycznej motoryzacji Techno Classica Essen! Jak i kiedy kupować tam auto, jak skutecznie sprzedawać, jakie były najdziwniejsze samochody i gadżety, jakie były najpiękniejsze a jakie najbardziej obciachowe? Mamy nawet nawet poradnik jak się ubrać, żeby wyglądać na inwestora.

essen

 

Classicauto testuje Volkswagena Garbusa. Jaki naprawdę jest Garbus, jeśli na chwilę zapomnimy, że „kultowy”? Jak sprawdza się w mieście, próbuje w tym miesiącu red. Pawłowski.

garbus 

 

 Co słychać w świecie Nowych Samochodów? W tym miesiącu poznajemy trzy auta: Mazdę 6 z uczciwym, dużym i wolnossącym (!) silnikiem, nowego Mercedesa Klasy C oraz przełomowe Infiniti Q50S.

mercedes_c

infinitimazda6

 

Maserati Merak 2000 GT. Ten model przeżył małżeństwo i ciężkie rozstanie Maserati z Citroenem, niemalże plajtę firmy, kryzys paliwowy i… drastyczny podatek od luksusu. W roku stulecia Maserati prezentujemy ten mały supersamochód z Bolonii. Mały, ale bardzo rzadki. Rzadszy nawet, niż Lancia Stratos.

merak

 

W Dziale made in Poland jak zwykle prezentujemy wytwory polskiej myśli technicznej, z których możemy być naprawdę dumni. W tym miesiącu red. Skowron zabierze Was na wycieczkę do muzealnej sali z komputerami. Tyle miejsca zajmował polski mózg elektronowy ODRA.

odra

 

Człowiek i samochód: w tym miesiącu Sylwia opowie o tym jak kobietę w klasyku widzą na co dzień inni kierowcy, jak jej się jeździ 46-letnim oldtimerem i czy jej Opel GT 1900 jest męskim samochodem.

opelgt

 Ponadto: poradnik kupującego Fiata 126p Bis, w Dziale Prawnym kłopotliwe sytuacje z prawem własności do oldtimera i jak sobie z nimi radzić,