Numer 94 (7/2014)

Lipcowe Classicauto pojawi się w sprzedaży 1 lipca, w numerze między innymi:

Iokl_CA94

Na wakacje z Classicauto, na wakacje z Bulikiem! Sympatyczny Volkswagen T1 Bulli przeżywa swoją trzecią młodość, stał się już poważnym obiektem kolekcjonerskim i inwestycyjnym. Idealnie sprawdza się też na co dzień. Panuje szał na wersję Samba, ale na wakacje jest ona mało praktyczna. My wybieramy wersję kempingową Westfalia. O niej i o tym dlaczego Bulik jest jednym z najważniejszych samochodów w historii motoryzacji pisze Kuba Niemcewicz.

IMG_8908

Skoda 1000MB ma 50 lat! Z tej okazji w Classicauto wielki blok tematyczny poświęcony Embiczce. Redaktor Leśniewski opisuje historię modelu oraz 1000MB widzianą z perspektywy polskiego szofera.

SKODA 1000MB - 50 years - 030 - Skoda 1100 MB De Luxe Konopiste - 1968

W drugim artykule opisuje super rzadką i kultową odmianę hardtop – 1000MBX, którą mieliśmy okazję przetestować.

IMG_7546

Trzeci materiał znajdziecie w dziale „Człowiek i samochód” – Wiktor Paul w wywiadzie z Pawłem Ptaszkiem wyjawi całą prawdę o 1000MB.

IMG_9134

Cadillac Fleetwood Eldorado 1972
Mam największego w mieście! Jeżdżąc prawie sześciometrowym kabrioletem z silnikiem o pojemności 8,2 litra, mogliśmy tak powiedzieć. Ostatni z wielkich, przedkryzysowych Cadillaków jest bohaterem artykułu Naczelnego.

815A1059

Test Classicauto
W tym miesiącu redaktor Pawłowski przenosi się w barwną epokę początku lat 90., świat gangsterów i Młodych Wilków. Testuje przepiękny egzemplarz Mercedesa CL500 (W140).

815A7919

Klimaty Sycylii
Na Sycylii czas tak zwolnił, że prawie się zatrzymał. Połowa miejscowych wciąż porusza się Fiatami Panda i 500, zdarzają się też bardziej egzotyczne samochody. Wszystkie klimaty tamtejszej motoryzacji uchwycił Michał Szewczyk.

IMG_9895

Auto Nostalgia
Odwiedzamy czwartą edycję popularnej imprezy wystawienniczo-targowej. Najlepsze i najciekawsze momenty, co warto było zobaczyć i dotknąć.

815A4857

Classicauto Rajd Magurski
Rajdowa eliminacja NOVOL Classicauto Cup widziana oczami Michała Siewiora, zawodnika CA Cup i kierowcy Toyoty MR2. Zdjęcie: Łukasz Jamiński

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Srebrne Strzały
80 lat temu na Nürburgringu zadebiutowały Mercedesy W25 zwane Srebrnymi Strzałami. Analizujemy obiegową legendę o tym, że na noc przed wyścigiem usuwano z nich białą farbę i w ten sposób Strzały stały się Srebrne. Zdjęcie: Archiwum Daimler AG

Eifelrennen, 1934

Samochód Kamera Akcja
Pulp Fiction ma 20 lat! W naszym dziale filmowym dowiecie się, że wbrew pozorom kultowy film Quentina Tarantino zawiera wiele ciekawych wątków samochodowych.

kino_pulpfiction

Co do samochodu?
W naszym dziale opisującym zabytkowe i klasyczne przedmioty luźno związane z tematyką samochodową przedstawiamy „Kalendarz myśliwski na rok 1929”. Znajdujemy wiele pożytecznych informacji, o tym jak udać się na polowanie automobilem oraz jakim najlepiej, a także poznajemy kawał przedwojennej kultury myśliwskiej.

Poradnik
Co ma Mini w środku? W tym miesiącu redaktor Grabowski doradza jak dobrze kupić Mini Coopera i Mini Coopera S w najbardziej klasycznej formie z lat 1961-71 (na zdjęciu zwykłe Mini w wersji dla żony).

9513116881_e6bd24d8bf_o

Zabytek pod paragrafem
W lipcowym Dziale Prawnym przydatne informacje, które dotyczą nie tylko kierowców oldtimerów. Polityka „zero tolerancji” i czy denuncjować oraz płacić mandaty ze straży miejskiej, czy nie.

I inne ciekawe tematy!