numer 1 (1-2/2006)

Najnowszy numer już dostępny w sprzedaży. kup teraz KUP TERAZ

Magazyn Classicauto w sprzedaży od 17 grudnia 2005. W numerze między innymi:


Okładka 01


Temat numeru
… któremu poświęcamy aż dwa artykuły: zawsze modny i kultowy Jaguar E-Type. Ale moda i uroda to nie wszystko, analizujemy jaki E-Type jest naprawdę. Historia i ewolucja modelu, opis konstrukcji, jak kupować i restaurować, jak się nim jeździ, czy sława super samochodu swojej epoki jest zasłużona.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Drugi artykuł to fascynująca historia wyścigowej wersji E-Type`a, zwanego od zmniejszonej masy „Lightweight”.


CA01_2

Lancia Fulvia Coupé. 
Dzięki temu modelowi, Lancia „rozkręciła się” w dziedzinie aut rajdowych. Bez Fulvii być może nie byłoby rajdowej legendy, Lancii Stratos. Marcin Kalinowski opisuje historię, sukcesy sportowe i wrażenia z jazdy tym popularnym dziś klasykiem.


CA01_3

Cennik samochodów zabytkowych. Pierwszy cennik samochodów zabytkowych, powstały z długiej i uważnej obserwacji rynku. Wyjaśniamy przyjęte przez nas zasady oceniania stanu samochodu oraz podajemy średnie ceny najpopularniejszych na rynku modeli. Zapraszamy do przesyłania uwag i redagowania cennika razem z nami!

CA01_4

Polski Fiat 125p „Rekord”.
 W 1973 roku dzięki wysiłkowi ogromnego zespołu ludzi, Polski Fiat 125p pobił trzy międzynarodowe rekordy prędkości średniej. Zachowany do dziś historyczny egzemplarz Dużego Fiata opowiada swoją historię. Próba dzisiejszego spojrzenia na tamte wydarzenia i Fiat w otoczeniu zabytkowej fabryki.


CA01_5

Rajdowy weekend w Wartburgu 312. Kierowca szybkiego, rasowanego Wartburga typu „naleśnik” wspomina, jak podczas jednego weekendu wziął udział w dwóch rajdach: eliminacji MPPZ i rajdzie popularnym Rally-Sprint, oraz jak to wszystko zniosło jego zabytkowe auto. Swoją receptę na zabytkową motoryzację opisuje Piotr Życzyński.


CA01_6


Odbudowa krok po kroku.
 MGA powróciło! W cyklicznym artykule o profesjonalnej restauracji weterana, przyjrzymy się kolejnemu etapowi prac, kluczowemu dla dalszego życia auta: zabezpieczeniu antykorozyjnemu karoserii. Sposoby, koszty, sprawdzony sposób jak zrobić to raz a dobrze i mieć święty spokój.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

De Soto`59. Amerykański krążownik szos z najciekawszego naszym zdaniem rocznika – 1959. Marka zasłużona, renomowana i interesująca, w Polsce prawdziwa rzadkość: De Soto Sportsman`59. Historia De Soto, jak powstał model`59, jak firma wpadła w tarapaty, z których się już nie podźwignęła…


CA01_8

Mille Miglia Storica 2005.
 W latach 1927-57 Mille Miglia była jednym z najbardziej szalonych wyścigów drogowych. Dziś co rok na tej samej trasie i z udziałem tych samych samochodów odbywa się pamiątkowy rajd na regularność, jednak emocje pozostały te same co kiedyś…


CA01_9

Melkus RS1000. 
Jeden z kilkudziesięciu istniejących egzemplarzy legendarnej wyścigówki zbudowanej w NRD na podzespołach Wartburga 353. Poznajemy ciekawą konstrukcję tego arcy-rzadkiego samochodu.


CA01_10