numer 28 (12/2008)

okladka_28

Dino: temat numeru, historia „Kopciuszka” motoryzacji. W fazie projektu był pozbawionym znaczka z wierzchowcem „ubogim krewnym” prawdziwych Ferrari,. Dzisiaj zajmuje honorowe miejsce pierwszego Dino pośród innych wozów z Maranello.

CA28_1
Porsche Carrera 4: Czy napęd na cztery koła to koniec legendy tylno napędówek ze Stuttgartu? Odpowiedź na to pytanie przynosi test auta na Torze Nürburgring.

CA28_2
O sportowych wersjach rodzimego Polskiego Fiata 126p przeczytamy w sprawozdaniu z wystawy Geneva Classics oraz w sensacyjnym artykule o europejskiej edycji wyścigów Coppa Mille. Pojazd, który w swej ojczyźnie stał się już synonimem pojazdu dla najuboższych kierowców w Pucharze Coppa Mille osiągnął wicemistrzostwo w swojej klasie.

CA28_3
Rok 1948, w którym świat motoryzacyjny definitywnie pożegnał się z przedwojennymi poglądami na projektowanie. W Polsce powstał wtedy pierwszy po wojnie samochód. Tak doskonały, że produkowano go potem przez 20 lat.

CA28_4
Dalszy ciąg historii konkursu Car of the Year. Początek lat 80. to tryumf Escorta MK III, Renault 9, Audi 100. Znane doskonale, jednak trudno nam dziś uwierzyć, że wzbudzały podziw, uznanie a nawet szał. Faktem jest jednak, że kiedyś każdy marzył o Fordzie Escorcie Mk III.
Ponadto relacje z Rajdu Żubrów, podsumowanie sezonu 2008 Classicauto Cup, wspomnienia motoryzacyjne naszego Czytelnika z Egiptu lat 70.cd odbudowy Dużego Fiata a także o pomysł na ciekawe i pożyteczne hobby związane z historią oraz o procedura rejestrowania pojazdów na tablice zabytkowe.