numer 42 (3/2010)

untitled

Temat numeru: Auto Union 1000. Przepięknie odrestaurowany przedstawiciel samochodowej rodziny rozdzielonej Żelazną Kurtyną. Wspólny przodek – przedwojenny prototyp DKW F9 zaowocował bliźniaczymi konstrukcjami w dwóch niemieckich fabrykach. Żadna nie posądziła drugiej o plagiat lub szpiegostwo przemysłowe.

CA42_1
Morris Mini Cooper 1000: Klasyczne wcielenie kultowego „diabelskiego pudełka”: historia i wrażenia z jazdy.

CA42_2
Hudson Hornet. Doc Hudson z kreskówki „The Cars” dość skrzętnie ukrywał swe sukcesy z lat 50. Jednocześnie pokazał Zygzakowi McQueenowi, jak skutecznie ścigać się na szutrze. Odsłaniamy tajemnice pucharów walających się w garażu bohatera drugiego planu tego pięknego filmu.

 

CARS
Jak żyć z… W pierwszym odcinku nowego cyklu o radościach i bolączkach związanych z posiadaniem Warszawy 224 opowiada jej długoletni właściciel i facet, który dużo nią jeździ.

CA42_4
Aston Martin DB 6 – odbudowa w sześciu docinkach. Rozpoczynamy nowy cykl. Na początek: jak, gdzie i po ile kupuje się Aston Martiny oraz co ukazało się oczom blacharzy.

CA42_5
Ponadto m. in.: odwiedzamy Rallye Monte Carlo Historique, targi Rétromobile w Paryżu i Oldtimerbazar w Warszawie, odkrywamy źródło idei VW Transportera, radzimy, jak kupić Fiata X1/9 i nie przeżyć załamania nerwowego oraz informujemy o nowościach na nowy sezon CA Cup.