numer 43 (4/2010)

untitled

Srebrne Strzały w Polsce. „Legendarny Mercedes Srebrna Strzała zalegający pod plandeką na warszawskim parkingu. Niemożliwe? A jednak. Ostatecznie udało się ustalić i potwierdzić losy wyścigowego Mercedesa W163, który przez wiele lat znajdował się w Polsce. Badając historię jednego z najcenniejszych samochodów świata trafiłem na coś jeszcze…”

CA43_1
Cadillac `57.  Czarny jak wozy mafiosów z Ojca Chrzestnego, klasyczny Cadillac z lat 50. 53 lata, szósty właściciel i wciąż fabryczny lakier oraz idealny stan. Jeden z najlepszych roczników Cadillaca naszym tematem numeru.

CA43_2
Opel Ascona B. Ascona B wydaje się być popularnym oldtimerem. Czy na pewno? Kiedy ostatnio widzieliście taką na ulicy? Znaleźliśmy piękny egzemplarz w najbogatszej wersji silnika i wyposażenia. Historia i test autostradowy Ascona B 2.0 Berlina SR.

CA43_3
Odbudowa Aston Martina DB6. W drugim z sześciu odcinków naszego cyklu przygód blacharza część I. Jak to DB6: z wierzchu piękny i gładki, ale co się działo pod jego aluminiową skórą…

CA43_4
Jak żyć z… VW Garbusem z 1966 roku. Nie brakuje dziewczyn, które jeżdżą oldtimerami, nawet same je naprawiają. W nowym dziale w CA Paulina Zydroń opowie o tym jaki jest VW 1300 z 1966 roku.

CA43_5