numer 49 (10/2010)

W numerze 49 m.in.:

untitled
Temat numeru: Renault 5 Turbo. Mało znane fakty z historii najmniejszego supersamochodu i legendy sportu lat 80. Jeden z nielicznych egzemplarzy w Polsce w artykule Rafała Andrzejewskiego. Dodatek specjalny – fotoreportaż z warsztatów Renault Sport – jak powstawał ten mistrzowski samochód i jak w tak małym aucie zmieszczono tyle mocy.

CA49_1
Mercedes 300 SE. Świetnie znany Mercedes „Heckflosse” czyli Skrzydlak, zawsze dostojny i z klasą. Tymczasem o jego sportowych wyczynach z początku lat. 60. przypomina Rolf Stockebrand, który obecnie startuje jedynym 300 SE w wyścigach aut historycznych.

CA49_2
Samochody z Jugosławii, które znamy i o których nie mieliśmy zielonego pojęcia. Zastavy, Fiaty, Yugo, Renault, VW a także TAMy, FAPy, Famosy i Sanosy. W bałkańską pordóż zabiera nas w swoim śledztwie red. Grzegorz Chromik.

CA39_3
Ostatnia runda CA Cup. Track Day w Rallylandzie w Debrznie zakończył tegoroczny Puchar Classicauto. Relacja z emocjonujących zmagań na jednym z najlepszych obiektów tego typu w Polsce.

CA49_4
Pierwszy raz w dziale „Jak żyć z…” samochód z Ameryki. Robert Kremser opowiada o swoim Oldsmobile Cutlass Supreme `72.

CA49_5
Ponadto: radzimy, jak dobrze kupić Jaguara E-Type V12, w historiach rocznicowych Saab 93, 96 i P70, czyli dwusuwy na Wschodzie i Zachodzie, opancerzony Cadillac Ala Capone, w Dziale Prawnym opisujemy kłopoty z urzędem skarbowym, przypominamy czym była odznaka Wzorowego Kierowcy i inne ciekawe tematy.