Numer 53 (2/2011)

untitleduntitled

Nasza okładka: Gościmy w tajemniczych magazynach Citroena – słynnym Le Conservatoire. Tutaj z dala od wzroku ciekawskich, przechowuje się, czy też „konserwuje” wszystkie ważne okazy z historii wytwórni, również te współczesne, a także rajdówki. Materiałowi towarzyszy wywiad z dyrektorem Le Conservatoire, Denisem Huille.

CA53_1
Temat numeru: Triumph Spitfire. Jeden z najpopularniejszych brytyjskich roadsterów i jeden z najtańszych sposobów na przygodę z angielską motoryzacją bez dachu. Oprócz zawiłej historii modelu, wrażeń z jazdy i analizy poszczególnych wersji, poznajemy zasłużony dla polskiego ruchu weterańskiego samochód rzadkiej, pierwszej serii produkcyjne.

CA53_2
Lancia Fulvia Berlina. W Classicauto poznaliśmy już Fulvię Coupe i Sport Zagato. Czas na model, od którego wszystko się zaczęło: czterodrzwiowa Fulvia Berlina. Na pozór zupełnie zwykła, o kształtach wręcz ciosanych, w rzeczywistości przyjemne i doskonale zaprojektowane auto. Poddany renowacji z wielką uwagą na zachowanie oryginalności i dobrego smaku egzemplarz, pamiątka rodzinna po zmarłym niedawno Andrzeju Nytko, rajdowym Mistrzu Polski w latach 1965, 1966, 1969 i 1972.

CA53_3
Ford Galaxie 427 `63. Poznajcie klimat NASCAR: tłuste opony, siedmiolitrowy 450-konny motor, spartańskie wnętrze i kierownica owinięta taśma izolacyjną. Przedstawiamy najszybszy samochód w wyścigach NASCAR w 1963 roku, którym ścigał się słynny kierowca Forda Dan Gurney.

CA53_4
Mercedes-Benz G5. Wiadomo, że głowy państw obdarowują się prezentami podczas kurtuazyjnych wizyt. Jak w swoim artykule odkrywa Tomasz Szczerbicki, w 1938 roku prezydent Ignacy Mościcki otrzymał nietypowy i kosztowny podarek od samego marszałka Rzeszy, Hermanna Göringa.

CA53_5
Ponadto: podsumowujemy sezon oldtimerowy 2010, w odnowionym Dziale Rynek analizujemy rynek na Mercedesy W123, przybliżamy historię 6-kołowego bolidu F1 Tyrrell P34, radzimy, jak dobrze kupić Škodę 110R, przekonujemy się, czy rzeczywiście Rolls-Royce Silver Shadow jest najlepszym wozem na świecie, pokazujemy relacje z NEC Motor Show i wiele innych, ciekawych tematów!