Numer 66 (3/2012)

okladka_66

Fiat 1100. Kolejny wybitny projekt Dante Giacosy to nasz temat numeru! Millecento to jeden z dobrych, popularnych aut z przełomu lat 50. i 60. Rzadko kiedy samochód małolitrażowy był projektowany z takim smakiem, niezwykle rzadko zdarza się także, by obecnie samochód małolitrażowy był restaurowany z taką dbałością o szczegóły i oryginalność.

CA66_1
Jak Mini zdobyły Alpy. Rajdowe Mini Coopery w 1964 roku z zaskoczenia pokonały konkurencję w najbardziej prestiżowym rajdzie na świecie: Monte Carlo. Zdumienie było tak wielkie, że sukces „Diabelskie pudełka” odniosły i w 1965, 1966 i 1967 roku. Przy okazji pierwszego występu nowego Mini WRC w Rallye Monte Carlo 2012, przybliżamy historię sławnych zwycięstw Mini z lat 60.

P90072300
Rallye Monte Carlo Historique. Po raz drugi Warszawa była jednym z miast startowych RMCH. Z tej okazji w Warszawie gościł Björn Waldegård, jeden ze starterów honorowych, z którym przeprowadziliśmy obszerny wywiad. Jerzy Walentowicz, jeden z najbardziej doświadczonych polskich kierowców na alpejskich szlakach opowie jaki był tegoroczny rajd. W numerze także fotoreportaż z warszawskiego startu RMCH.

CA66_3
Człowiek i samochód. W dziale „Jak żyć z…” z okazji Dnia Kobiet: dziewczyna i jej wielki, amerykański wóz. Basia Fijałkowska opowie, jak radzi sobie z napędzanym potężnym V8 vanem Ford Econoline.

CA66_4Targi Retromobile w Paryżu otwierają europejski sezon motoryzacji klasycznej.

CA66_5
Ponadto w numerze: w poradniku z firmą Bosch, nasz ekspert Paweł Hoffman przybliży najczęstsze problemy, sposoby naprawy, specyfikę różnych silników i ciekawostki konstrukcyjne dawnych diesli, radzimy, jak dobrze kupić Land-Rovera serii III, jakiego klasyka wybrać dysponując budżetem około 120 tys. zł, Dział Prawny informuje o ważnych zmianach w ubezpieczeniach OC, nasz ekspert od ubezpieczeń przedstawia stan obecny i prognozuje na temat ubezpieczeń Auto Casco dla pojazdów zabytkowych. A także inne ciekawe tematy!