Numer 69 (6/2012)

okladka_69

Porsche 944 naszym tematem numeru. Ewolucja w najczystszej postaci. Sukces zaskakującego Porsche 924 powtórzył podobny wizualnie i wykorzystujący najlepsze cechy poprzednika, model 944. Mimo tylko 4 cylindrów i to nie tam, gdzie trzeba, nie pozostawiał wątpliwości, że to pełnokrwiste Porsche. 944, jedna z motoryzacyjnych ikon lat 80. i bodaj najpopularniejszy model tej marki w Polsce.

CA69_1
Mikrosamochody. Renesans popularności po ponad pół wieku — Mikrosamochody, popularne niedługo po wojnie, później wyśmiewane, a dziś uwielbiane przez kolekcjonerów i designerów współczesnych samochodów. Najciekawsze Mikrosamochody w numerze oraz na naszym stoisku na targach Auto Nostalgia.

CA69_2
40 lat temu powstał BOSMAL. W tym tajemniczym miejscu urodziła się Syrena Bosto, niezliczone projekty na bazie Malucha i wreszcie legendarny Beskid. Zwiedzamy Salę Wzornictwa i Prototypów w BOSMAL-u, który dziś testuje m.in. najnowsze modele Fiata.

CA69_3
Grout z 1899 roku. Najstarszy samochód w Polsce jeździ, rozwija prędkość ok 30 km/h i skręca przy pomocy rumpla. Odrestaurowanie najstarszego na świecie egzemplarza tej marki było wielką przygodą, zwłaszcza, że auto ma napęd parowy. Jak się okazało, by go naprawić, trzeba było pofatygować się do osady Amiszów w Pensylwanii, jedynego miejsca na świecie, gdzie takie pojazdy wciąż są użytkowane na co dzień.

CA69_4
NOVOL CA Cup w Kielcach. Wystartował szósty sezon zawodów dla klasyków. Pierwsza runda NOVOL Classicauto Cup nie zawiodła oczekiwań zawodników ani kibiców. W numerze relacja ze zmagań na mokrej „Miedziance”!

CA69_5
Ponadto w numerze: rocznicowy przegląd wybitnych kombi, radzimy jak kupić dobrze wczesnego Mercedesa G, a w Dziale Prawnym jak skutecznie przejąć przez zasiedzenie np. pojazd z zagubionymi dokumentami. Dział Rynek pełen ciekawych aut: przyglądamy się, za ile można sprzedać bardzo ładnego Poloneza z 1982 roku, badamy ofertę na Audi 60 z 1972, analizujemy ceny Garbusów i Opli Manta A. Przeglądu rynku dokonujemy też z określoną sumą w portfelu: tym razem jest to… 1 mln zł! Także wiele innych, ciekawych tematów.