Numer 84 (9/2013)

okladka84_b

Witamy w 84. numerze Classicauto, w całkowicie nowej szacie graficznej, z masą nowych pomysłów ale z dawnym duchem Classicauto. Oto co w wydaniu wrześniowym.

 

815A6348

Temat numeru: 50 lat Porsche 911 – temat rzeka. Z pewnością będziemy do niego wracać na różne sposoby, dziś przedstawiamy jeden z najładniejszych wczesnych egzemplarzy w Polsce oraz wycieczkę przez wszystkich 7 generacji Porsche 911.

 

IMG_1048

Pierwsze sportowe auto Toyoty: przy okazji najnowszego modelu GT86 badamy korzenie japońskiej marki. Jedyną w Polsce i jedną z kilku w Europie Toyotę Sports 800 testujemy na torze gokartowym, gdzie autko idealnie pasuje wymiarami i temperamentem.

 

IMG_1629

Niemal trzydzieści lat działał Ośrodek Badawczo Rozwojowy FSO w Falenicy. To jedno z najbardziej tajemniczych miejsc związanych z historią żerańskiej fabryki. Tutaj powstały prawie wszystkie prototypowe pojazdy począwszy od 1974 roku. Zapraszamy na wycieczkę do jego hal, w których czas się zatrzymał.

 

815A4023_910x606

Jedna z nowości w Classicauto: w nowym cyklu „Classicauto testuje” red. Pawłowski sprawdzi dla Was jak w nowoczesnym mieście odnajduje się klasyczny Fiat Panda.

 

IMG_1807

Gwiazdą poprzedniego numeru Classicauto było BMW E30. W tym numerze w poradniku kupującego – teraz w odświeżonej, bardziej pojemnej i ciekawszej formie, doradzamy jak zaopatrzyć się w wymarzoną E-trzydziestkę.

 

image42

Najdroższy samochód w historii rynku aukcyjnego i jedna z nielicznych Srebrnych Strzał w prywatnych rękach. Gdy opadły już emocje po historycznej aukcji, zaglądamy pod skórę Mercedesa W196 R po Juanie Manuelu Fangio.

 

IMG_4712

Klasyki to nie tylko samochody, to także styl życia. Stąd nowy dział w Classicauto: Coś na rzeczy, czyli wszystko co mógłby i chciałby mieć fan prawdziwych samochodów i nie tylko. Dla towarzystwa obok współczesnych gadżetów, prezentujemy zabytkowe. W tym miesiącu: przebój lat 50. – jak napić się espresso nie przerywając jazdy!

 

3436043795

Kolejny nowy dział w Classicauto to Made in Poland. A w nim ikona polskiego designu lat 50.: aparat Alfa. Red. Skowron: „Pewnie jesteście zaskoczeni, co w piśmie traktującym od lat wyłącznie o motoryzacji robi aparat fotograficzny. Niniejszym prezentujemy pierwszy odcinek cyklu, w którym będziemy pisali o rzeczach małych i dużych, z których Polacy mogą być dumni.”

 

Kadry z Polfilmu

I kolejna nowość w odnowionym Classicauto: Samochód Kamera Akcja to nasz dział filmowy. W pierwszym odcinku Mercedesy w polskim filmie i główny bohater: Skrzydlak Stanisława Barei, którym reżyser jeździł na wakacje i który skończył na planie „Zmienników”.

 

IMG_4452

W naszym dziale „Człowiek i samochód” Agnieszka Piotrowska – najszybsza blondynka w Maluch Trophy opowie o swoich startach i przygodach za kierownicą Malucha.

 

2014 Chevrolet Corvette Stingray

W Dziale Rocznic red. Leśniewski z okazji 60-lecia Chevroleta Corvette prześledzi jak w konstrukcji tego wozu stosowano coraz bardziej zaawansowane materiały, dzięki czemu nasza gwiazda zamiast z wiekiem tyć – chudła.

 

815A6663

Nie może zabraknąć relacji z Track Daya w Białej Podlaskiej: czwartej eliminacji NOVOL Classicauto Cup 2013.

 

714881_DLS_7633

Jeśli chcecie zobaczyć najlepsze samochody historyczne świata w jednym miejscu, Goodwood Festival of Speed doskonale się do tego nadaje. Z kilkuset wozów wybraliśmy naszych faworytów.