NOWA POZYCJA W SKLEPIE WWW – KSIĄŻKI

Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu www, który rozszerzył się o dział KSIĄŻKI. Będziemy w nim oferować pozycje związane z historią motoryzacji tej najstarszej jak i całkiem nam współczesnej.

UWAGA! Cena zawiera już koszt przesyłki na terenie kraju.

Pierwsza pozycja to POLSKIE SAMOCHODY WYŚCIGOWE ROBERTA STECIA.

 

polskie_samochody_wyscigoweRobert Steć

Mam przyjemność zaprezentować Państwu książkę o polskich samochodach wyścigowych, budowanych w naszym kraju od początku lat pięćdziesiątych, do 1986 roku. Jest to zupełnie nieznany i nigdy dotąd tak szeroko nie opisany fragment historii naszej motoryzacji. To efekt moich kilkuletnich poszukiwań nieznanych faktów i materiałów, licznych spotkań ze świadkami tamtych czasów i zmagań z niechęcią części osób, niegdyś z tematem związanych. Na 240 stronach przedstawiłem opisy praktycznie wszystkich skonstruowanych w naszym kraju jednomiejscowych pojazdów wyścigowych, ilustrując je ponad 370 fotografiami, w większości nigdy nie publikowanymi. Mam nadzieję, że temat ten zauroczy Was tak, jak zauroczył mnie kilka lat temu. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i nowe materiały, dzięki którym będę mógł wzbogacić i uzupełnić następne wydania. Pragnę podkreślić, że cała książka powstała tylko i wyłącznie w oparciu o materiały archiwalne i relacje świadków tamtych czasów, nie korzystałem natomiast z wątpliwej jakości informacji dostępnych w internecie. Zapraszam do lektury!

 

Opinie o książce:

Książka „Polskie samochody wyścigowe” Roberta Stecia stanowi pierwszy, ale bardzo rzetelny obraz polskiego samochodowego sportu wyścigowego po II Wojnie Światowej, widziany poprzez rozwój konstrukcji pojazdów wyczynowych. Na jej kartach znalazła się interesująca obszerna wiedza, będąca efektem pasji i wielu lat poszukiwań Autora oraz bardzo bogaty materiał ilustracyjny. Większość tych zdjęć pochodzi z prywatnych archiwów i nie była dotychczas publikowana. Z lektury tej książki, dowiemy się nie tylko o szczegółach technicznych ówczesnych samochodów wyścigowych, ale także o ludziach którzy je tworzyli w tamtych trudnych czasach. Książkę można polecić każdemu miłośnikowi motoryzacji, niezależnie od wieku i zasobu wiedzy technicznej.

dr hab. inż. Andrzej Zieliński
autorytet w dziedzinie historii polskiej motoryzacji,
autor licznych książek i artykułów o tej tematyce

 

Niniejsza książka – efekt kilkuletnich, żmudnych prac badawczych Roberta Stecia – to bardzo ważne dzieło dla upamiętnienia historii sportu automobilowego w Polsce w latach po II Wojnie Światowej. To pierwsza publikacja, która tak obszernie, kompleksowo i rzetelnie omawia tytułowy temat. Przez lata temat samochodów sportowych był u nas marginalizowany, przytłaczany przez kolejne publikacje na temat aut seryjnych – Warszaw, Syren, Polskich Fiatów. Robert Steć, przez swą ogromną pasję, spożytkował ten czas na zbieranie i weryfikację materiału. Dziś zebrał wszystko w formę książki. Wskrzesił w niej pamięć konstrukcji samochodowych i ludzi, którzy je tworzyli. Gorąco polecam tę publikację!  

Tomasz Szczerbicki
dziennikarz motoryzacyjny, znawca historii polskiej motoryzacji,
autor wielu książek i artykułów z tej dziedziny,
kolekcjoner zdjęć i pamiątek związanych z tą tematyką