NUMER 97 (10/2014)

Iokl_CA97

Classicauto numer październikowy (CA 97) już w sprzedaży! Dostępny zarówno w wersji papierowej jak i na tablety!!!! A co w numerze?

IMG_9021

Tarpan kontra Mercedes G63 AMG 6×6: Podczas wystawy Motoclassic Wrocław, Centrala Handlowa Agroma zaprezentowała samochód dla rolnictwa – FSR Tarpan. Polski oddział Mercedesa odpowiedział swoją najcięższą bronią – specjalnie zmodyfikowanym G63 AMG z napędem na 6 kół. Który z nich lepiej spełni zapotrzebowanie na pojazd wielozadaniowy dla polskiej wsi? Dowiecie się o tym z naszego porównania…

IMG_5895

Temat okładkowy: Kwintesencja francuskiego GT z lat osiemdziesiątych. Samochód który każdy zna ze słyszenia i ze zdjęć, a rzadko kto je widział albo nim jeździł. Renault Alpine GTA V6 Turbo – czy jest tylko plastikową namiastką Porsche, czy czymś więcej?

IMG_9541

Test Classicauto: Redaktor Bond-Pawłowski i Aston Martin DB6. Co tu więcej mówić.

DSC_9712

Mercedes 130H spotkany na zlocie Garbusów w Norwegii. Ta sprawa ma polski trop. Więcej w artykule Kuby Niemcewicza.

bmw_m5_47

BMW M5 E28 Pierwsze prawdziwe „M” od BMW to także jeden z najlepszych samochodów swojej dekady. Rzadki wóz, ale warto wiedzieć jak go dobrze kupić. Zapraszamy do lektury naszego poradnika kupującego.

j079_filtered

Gryfia. Kolejna część naszego cyklu o zapomnianych polskich mikrosamochodach. tym razem Robert Steć z pomocą unikalnych, nigdy nie publikowanych materiałów przybliży niechcianą siostrę Smyka ze Szczecina – Gryfię.

IMG_1560

Classicauto Cup i Mercedes Challenge: odwiedzamy przedostatnią eliminację sezonu w Motopark Ułęż. Po raz pierwszy odbyła się nocna próba sportowa.

IMG_5023

Zakupy w Muzeum Techniki. Warszawskie muzeum stanęło przed groźbą konieczności wyprzedaży zbiorów. Nie wiadomo jeszcze jak sprawa się potoczy, ale postanowiliśmy zastanowić się: gdyby była taka możliwość, to co najchętniej byśmy kupili? Prezentujemy Top 10 najciekawszych eksponatów zdaniem grona redakcyjnego Classicauto.

IMG_4120

Dział prawny: To można rejestrować pojazdy zabytkowe „bez papierów” czy nie? Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju twierdzi, że tak. Jak jest naprawdę?

kino_

Samochód-Kamera-Akcja: „Zaginiona kolekcja” to film o znaczkach, ale mocno osadzony w klimacie komedii Barei i z mocnymi akcentami samochodowymi. Jak sprawdził się rasowany przez mistrza Maluch w starciu z Dużym Fiatem z Auto Rodeo? Dowiecie się z artykułu Maćka Replewicza.

folder wsk_0007_1

Jaki motocykl do 125cc? Od niedawna na prawo jazdy kategorii B można jeździć motocyklami o pojemności do 125 cc. Jakie oldtimery w tej kategorii są dostępne na naszym rynku, co najlepiej kupić i za ile, radzi nasz motocyklowy ekspert.

IMG_6915

Le Mans Classic 2014. Prawdopodobnie największe ściganie klasykami na świecie. Edycja Le Mans dla samochodów historycznych to impreza tak potężna, że odbywa się co dwa lata. W numerze relacja z najciekawszych momentów i klimatów z toru Le Sarthe.

gaz16

Człowiek i samochód: GAZ 69. Klasyczny Gazik to idealny samochód dla archeologa. Janek Bogacki opowiada o restaurowaniu, jeżdżeniu Gazikiem i jego najciekawszych radzieckich smaczkach.