NUMER 126 (03/2017)

Iokl_CA126

Marcowe Classicauto dostępne w prenumeracie oraz w najlepszych kioskach i naszym sklepie. Co w tym miesiącu?

Temat numeru: Tuning Polskiego Fiata 126p kiedyś i dziś

Tak, mieliście rację – 126. numer CA postanowiliśmy uczcić tematem Polskiego Fiata 126p. Ale jak to my – nietypowo. Wybraliśmy temat-rzekę: jak tuningowano Maluchy kiedyś i jak można to robić dziś. Na początek rasowy Maluch z 1978 roku, który perfekcyjnie łączy klasyczny styl i polepszone osiągi.

 

Polski Fiat 126p po raz drugi…

Od zawsze Malucha obwieszano gadżetami, dzięki którym zmieniał się w stylową rajdówkę. Nie musiał być wcale szybszy, wystarczyło, że się odróżniał. Oto wspaniale odrestaurowany Maluch pełen gadżetów z epoki. To prawdziwy hołd dla wytworów polskiego rzemiosła. Od kultowej naklejki „Good Year”, przez rzemieślnicze alufelgi, po sportową żaluzję na tylnej szybie.

 

Polski Fiat 126p po raz trzeci!

Nie było czym jeździć na dalekie wakacje, to jeździło się Maluchem. Jak zmienić małe miejskie autko w turystę? Zaopatrując go w gadżety uprzyjemniające podróż. Waldek w swoim Maluchu ma ich ponad 100!

 

Mercedes W107 500 SLC AMG

Elegancki grand tourer, nic nie zdradza jego nieprzeciętnych możliwości. A pod maską nowoczesna technika spod znaku AMG. Świętokradztwo? Przekonajcie się sami. Oto jak wyglądała trudna droga do jednego z pierwszych tego typu projektów w Polsce.

 

Co się dzieje na Kubie?

Czy pogłoski o poluzowaniu reżimu komunistycznego na Kubie znajdują potwierdzenie? Czy nareszcie można sprowadzać samochody i amerykańskie krążowniki szos odjadą na emeryturę? Sprawdzamy to w specjalnym raporcie. Uwaga – tu też spotkamy Malucha!

 

Cuba Libre 1962

Amerykańskie auta na Kubie jeszcze się toczą, choć coraz trudniej utrzymywać je w jednym kawałku. A jak wyglądały, gdy były prawie nowe? Prezentujemy unikalne zdjęcia przedstawiające samochody na Kubie w 1962 roku, tuż po rewolucji.

 

Testujemy Renault Clio V6

Pamiętacie Renault 5 Turbo? Z pewnością tak. Francuzi mają na swoim koncie jeszcze jeden wóz wprawiający w osłupienie przechodniów – Clio II V6. Przepis był tak samo prosty, jak w poprzedniku – wkładamy za przednie siedzenia mocny silnik, poszerzamy karoserię o połowę i sprawdzamy, jak szybko to jeździ. Zatem sprawdźmy i my.

 

Volkswagen Golf Country

Był dziwny do tego stopnia, że nikt nie rozumiał, po co powstał. Volkswagen Golf Country wyprzedził swoje czasy i dopiero teraz znajduje uznanie jako rzadkie i poszukiwane auto kolekcjonerskie. Pieczołowicie odrestaurowanym egzemplarzem zwiedziliśmy wiele dróg i bezdroży, zarówno w zimie, wiosną, jesienią jak i w lecie.

 

Opel Rekord C

Jeden z najlepszych modeli Opla i to w niezwykle rzadkiej wersji van. 48 lat temu, gdzieś wśród fińskich lasów zaczął życie jako samochód listonosza. Niedawno znalazł nowy dom tu, w Polsce. Aby nie było mu za smutno, zabraliśmy go na wycieczkę do domków fińskich na warszawskim Jazdowie.

 

Wydarzenia

Muzeum Alfy Romeo w Arese niedawno skończyło 40 lat. Oto jak powstawało i jak wyglądało w początkach działalności.

 

Stałe działy:

Nowe samochody

Najnowsze wydanie niezniszczalnej Toyoty Hilux

Volvo V90 dyktatorem mody i elegancji w wersji kombi

 

Człowiek i samochód Temat Malucha zamykamy mocnym akcentem. Jak przetrwać liczącą prawie 23 tys. kilometrów wyprawę przez Azję, wjechać Maluchem na przełęcze Traktu Pamirskiego i jaką temperaturę osiąga głowica Fiata w Afryce? Opowie o tym wszystkim Arkady Fiedler, który ma to wszystko za sobą.

 

Inwestuj w klasyki

Dla wielu potencjalnych inwestorów barierą jest kupno klasyka za granicą. Jeszcze większą – sprowadzenie, dopełnienie formalności celnych i zarejestrowanie. Pomagamy oswoić ten niełatwy temat.

 

Made in Poland

Specjalnie na Dzień Kobiet! Jest jedna dziedzina, w której Polacy a głównie Polki w czasach PRL nie poddały się socjalistycznej szarzyźnie. To moda. Na pewno nie jest Wam wszystko jedno, jak sami wyglądacie i jak wygląda świat, więc przeczytajcie jak powstawał pierwszy polski dom mody z prawdziwego zdarzenia – Moda Polska.