numer 31 (3/2009)

Classicauto nr 31 (marzec 2009) w sprzedaży od 28 lutego a w nim m.in.:

okladka_31
Porównanie – dwa pokolenia S-klasy. Zestawiamy Mercedesa W108 i jego następcę, W116 na przykładzie dwóch przepięknych egzemplarzy. Wrażenia z jazdy, historia, ciekawostki cenowe z epoki i dziś.

CA31_1
Dzień kobiet – początek marcowej tradycji w „Classicauto”. Kobiety i samochód, z okazji 8 marca przyjrzymy się wybitnym paniom za kierownicą. M.in. o swoich rajdach opowiedziała Pat Moss w jednym z jej ostatnich wywiadów.

CA32_2
Temat numeru – jego nazwa znaczy „mniejszy, nieważny”. Dziś żaden zdrowy na umyśle marketingowiec nie nazwałby tak samochodu, który miał pomóc zmotoryzować powojenny świat. Bohaterem numeru jest brytyjski Morris Minor wyprodukowany w… Afryce.

CA31_3
17,5 tysiąca km Maluchem, razy cztery: Rajd Lajkonika, czyli szalona wyprawa czterech Maluchów do Mongolii i z powrotem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wycieczki Aston Martina do Francji: W 1969 roku wóz tej marki zwyciężył Le Mans. W tym roku firma zapowiada powrót do walki o laury. Historia startów Aston Martin w Le Mans.

CA31_5

Ponadto:  Car Of The Year 1972-74, sprzeciw wobec złomowania zabytków, znienawidzony w Polsce – Chris Bangle opuszcza BMW, sensacyjne Bugatti 57 Atalante, jak kupić NSU Prinz i inne ciekawe tematy.