Numer 57 (6/2011)

untitled

Fiat 131 Abarth Replika. Dobrze znany w środowisku samochód. Od zewnętrznego podobieństwa do Abartha, ewoluuje ku specyfikacji zgodnej z oryginałem. W artykule prześledzimy tę ewolucję, zapoznamy się z historią jednej Zn najbardziej zaawansowanych rajdówek z tylnym napędem i poznamy najważniejsze elementy prawdziwego 131 Abarth, w tym prawdziwe dzieło sztuki: silnik zbudowany przez Guya Crofta.

CA57_1
Guy Croft – ekskluzywny wywiad. Guy Croft analizował defekty silników F1, potem wyspecjalizował się w silniku DOHC Fiat/Lancia. Dziś jest legendą, czarownikiem silników i prawdopodobnie najlepszym na świecie specjalistą od tego typu jednostek. W numerze pierwsza część wywiadu specjalnie dla nas. Dowiecie się, czy rzeczywiście potrzebujecie w waszej rajdówce mocnego silnika i jak powstaje silnik „by Guy Croft”.

CA57_2
35 lat Mercedesa W123. Wydawać by się mogło, że napisaliśmy o Beczce już wszystko. Z pewnością nie jest to prawdą! Oto garść faktów, ciekawostek, najważniejsze historyczne egzemplarze, Beczka w rajdach, wyprawa Beczkami do Maroko – zagłębia W123.

CA57_3
Wszystkiego najlepszego Neue Klasse! Po przeczytaniu tego artykułu zrozumiecie, że obchodzące 50-lecie BMW Neue Klasse (1500/1600/1800/2000) to najważniejszy model tej marki po wojnie.

P90074543
Bugatti-Gawron. Zachowane do dziś pięknie wykonane aluminiowe nadwozie wyścigówki z 1953 roku, które dawniej okrywało podwozie Bugatti. Historia tego mało znanego samochodu z wczesnych lat wyścigów w PRL, stan obecny i najnowsze badania.

CA57_5
Ponadto: Żegnamy klasyczne nowojorskie taksówki, dowiadujemy się, jak żyć z klasycznym Chevy Chevelle, w Dziale Prawnym to, czego nie lubią w warsztatach: w jaki sposób i w jakim celu skonstruować umowę na odrestaurowanie pojazdu; odwiedzamy targi klasyków w Budapeszcie, w Dziale Rynek polowanie na włoskie egzotyki na polskim rynku i wiele innych ciekawych tematów.